Kredyt na klik - Pożyczka na dowód w 30s

Dzisiaj jest: Sunday, 17 October 2021

logo kredyt na klik pl

Poradnik- Co kredytobiorca musi wiedzieć przed wzięciem pożyczki?

1.      Wstęp

2.      Sprawdzenie ofert różnych banków

3.      Wybór najkorzystniejszej dla nas opcji

4.      Czym jest zdolność kredytowa?

5.      Co to jest oprocentowanie nominalne, a oprocentowanie rzeczywiste?

6.      Kwestie formalne

7.      Na jak długo wziąć kredyt?

8.      Czy nas na niego stać?

9.      Dobrze przeczytana umowa to podstawa

10.   Zakończenie

przeczytaj umowę kredytową

Wstęp

Wybierając się do banku po kredyt, każdy z nas powinien znać swoje oczekiwania i potrzeby względem placówki, tak, by móc postawić na takie rozwiązanie, które okaże się być dla nas najlepsze. Wiadomo przecież, że kredyt to nie zakup nowej pary butów, kolejnej torebki, czy kosmetyków. Tu mówimy o produkcie bankowym, który nakłada na nas pewne wymagania i my chcąc, nie chcąc, musimy się do nich dostosować. Im lepszy kredyt wybierzemy, tym lepiej będzie się nam go spłacać, tym większy zyskamy komfort przy spłacie rat, tym większa będzie satysfakcja, jeśli pieniądze wykorzystamy dobrze, a odsetki nie okażą się być dla nas przysłowiowym gwoździem do trumny.

Dziś postaramy się dogłębnie przedstawić Państwu wszelkie niezbędne informacje, co kredytobiorca musi wiedzieć, zanim zdecyduje się na wzięcie kredytu. Podpowiemy, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, jakie terminy są ważne, co stanowi sedno sukcesu- a więc wzięcia takiej pożyczki, która nie wciągnie nas w lawinę długów i nie sprawi, że ten właśnie kredyt okazałby się być najgorszą z możliwych opcją. Pamiętajmy- to, co pasuje naszemu sąsiadowi, niekoniecznie musi okazać się rozwiązaniem dla nas i odwrotnie. Kredyt jest indywidualny dla każdego kredytobiorcy i w każdym przypadku trzeba rozłożyć wzięcie kredytu na czynniki pierwsze.

Sprawdzenie ofert różnych banków

Jeszcze kilka lat temu, gdy Internet nie był tak popularny, aby dowiedzieć się o danym kredycie, musieliśmy odwiedzać każdy bank osobiście. Często więc zaciągaliśmy kredyt w pierwszym, lepszym banku, bo nie mieliśmy czasu, bo nam się nie chciało szukać, bo tak było wygodniej. Dziś dzięki możliwościom Internetu możemy znacznie więcej. Wystarczy postawić na wyszukiwarki kredytów lub tak zwane kalkulatory, by po wpisaniu naszych oczekiwań i wymagań, otrzymać pełną listę banków, które mogą nam zaoferować najkorzystniejsze oferty. Nie chodzimy do banków, bo wszystko dostajemy niemal jak na tacy. Te placówki bankowe, które dadzą nam dobre rozwiązania, mogą zostać wzięte pod uwagę, jeśli chodzi o wybór miejsca, w którym zaciągniemy kredyt.

Wybór najkorzystniejszej dla nas opcji

Jeśli już wzięliśmy pod uwagę dwa, trzy banki, wówczas możemy umówić się z doradcą kredytowym telefonicznie lub wybrać się do banku, by otrzymać więcej szczegółów i odpowiedzi na nasze pytania. Pytajmy o wszystko, co nas interesuje i nie bójmy się niewygodnych nawet pytań. Porównując, wybierzmy placówkę bankową, z którą będziemy chcieli podpisać umowę. Musimy być absolutnie pewni, ze właśnie ten bank i ta oferta jest dla nas najlepsza i da nam najkorzystniejszy produkt bankowy w postaci kredytu na dany cel.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zanim weźmiemy kredyt, bank będzie musiał sprawdzić, czy jesteśmy dla niego rzetelni i czy dając nam pieniądze, ten zyska pewność, iż zostaną one spłacone. W tym też celu podstawę stanowi zdolność kredytowa. Cóż to takiego? Najprościej mówiąc jest to zdolność kredytobiorcy do spłaty danej kwoty kredytu w konkretnym czasie. Na zdolność kredytową składa się między innymi: wysokość dochodów, źródło, jak również i systematyczność uzyskiwanych dochodów, wszelkie obciążenia i inne zobowiązania, a także rodzaj i wysokość kredytu, okres kredytowania, rodzaj rat, wiek, ale i wysokość wkładu własnego, historia kredytowa, czy też dodatkowe zabezpieczenia. Jeśli dany kredytobiorca uzyska zdolność kredytową, wówczas będzie mógł uzyskać pożyczkę, o jaką się ubiega. Jeśli tej zdolności nie dostanie, wówczas kredyt nie będzie mógł zostać przydzielony.

Co to jest oprocentowanie nominalne, a oprocentowanie rzeczywiste?

Jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o wzięcie kredytu. Oprocentowanie nominalne i oprocentowanie rzeczywiste to dwa pojęcia, które każdy przyszły kredytobiorca musi mieć na uwadze. Zazwyczaj bank oferując ofertę, ukazuje nam to oprocentowanie nominalne, nie uwzględniając wiele kosztów dodatkowych. Przy podpisywaniu umowy okazuje się, że kwota kredytu jest zupełnie inna, niż widzieliśmy w ofercie. Tak ważne jest więc zrozumienie pojęć i zwrócenie uwagi na to, czym jest RRSO- Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

 • Oprocentowanie nominalne-jest to stopa procentowa, która określa koszt odsetek z danej kwoty kredytu. Wartość nie może być wyższa niż czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. Oprocentowanie to nie uwzględnia prowizji, opłaty przygotowawczej, czy obowiązkowych ubezpieczeń. Jeśli patrzymy tylko na to, możemy zostać wprowadzeni w błąd, bo koszt kredytu, o jaki się ubiegamy na pewno będzie znacząco różnił się od tego, jaki podany jest w ofercie.
 • Oprocentowanie rzeczywiste-jest to całkowity koszt kredytu, jaki musi zostać opłacony przez kredytobiorcę, wraz z uwzględnieniem prowizji, ubezpieczeń i wszelkich dodatkowych kosztów. Jeśli chcemy wziąć kredyt, patrzmy na RRSO, bo tylko to pozwoli nam zyskać pełną informację, ile dany kredyt będzie nas kosztował.

Kwestie formalne

Każdy bank może zaoferować nam inną formę otrzymania kredytu, jeśli chodzi o kwestie formalne. W jednym umowę możemy podpisać przez Internet, w innym wybrać się do banku. W jednym wystarczy tylko dowód osobisty, w innym również i umowa zatrudnienia, informacja o dochodach i wiele innych dokumentów. Jeśli chcemy pożyczkę otrzymać szybko i bez większych problemów, zwróćmy uwagę na to, co bank będzie od nas wymagał, co jest mu potrzebne. Może warto wcześniej zadbać o znalezienie dokumentów, czy załatwienie niezbędnych informacji. Im lepiej będziemy przygotowani i im lepiej zorganizujemy wszelkie działania, tym szybciej uda nam się kredyt otrzymać. Coraz więcej placówek bankowych stawia na minimum formalności, a więc teraz wzięcie kredytu na dowód w banku nikogo już nie powinno dziwić.

Na jak długo wziąć kredyt?

Okres kredytowania to czas, na jaki chcemy zaciągnąć w banku pożyczkę. Oczywiście wiadomo, że inaczej to będzie wyglądało, jeśli chcemy wziąć kredyt hipoteczny, inaczej, jeśli gotówkowy. Musimy jednak pamiętać o tym, że im dłuższy okres kredytowania, tym większą sumę pieniędzy będziemy musieli do banku spłacić. Co więc zrobić najlepiej? Na pewno warto mieć wkład własny, bo to dla nas dobre rozwiązanie i korzystniejsza opcja. Do tego, jeśli nas stać, podstawą jest wybór jak najmniejszego okresu kredytowania. Postawmy więc na raty w kwocie, którą będziemy mogli spłacać w comiesięcznych zobowiązaniach i oby było one na jak najkrótszy czas, bo wtedy oprocentowanie będzie niższe.

Czy nas na niego stać?

Pytanie to powinien zadać sobie każdy przyszły kredytobiorca. Nie można zaciągać kredytu wierząc, że uda nam się go spłacić. To zobowiązanie, które niespłacone, może narobić nam wielu problemów finansowych. Prześledźmy swoją sytuację, zastanówmy się, czy będziemy bezproblemowo spłacać comiesięczne raty, czy nasza sytuacja zawodowa jest taka, że będziemy mieć pracę, że będziemy otrzymywać comiesięczne dochody. Wszystko jest ważne i wzięcie kredytu wymaga od nas dużych poświęceń, a więc weźmy go wtedy, gdy mamy 100% pewności, że uda nam się go spłacić.

Dobrze przeczytana umowa to podstawa

Umowa stanowi sedno wszystkiego. Wiele osób nie czyta, podpisuje w przysłowiowe ciemno, wchodzi na minę i to z własnej winy. Umowa jest dokumentem pomiędzy placówką bankową, a kredytobiorcą i w niej zawarte są wszelkie niezbędne informacje, które dotyczą produktu bankowego, a więc kredytu. Każdy szczegół, nawet ten napisany drobnym druczkiem jest ważny i istotny. Jeśli czegoś nie wiemy, nie bójmy się pytać. Doradca musi odpowiedzieć na każde nasze pytanie.

Zakończenie

Podsumowując nasz poradnik, chcielibyśmy w jednym miejscu zawrzeć najważniejsze informacje. Jeśli myślimy o kredycie, powinniśmy pamiętać o tym, że:

 • Nawet, jeśli uzyskamy zdolność kredytową i możliwość zaciągnięcia kredytu na daną kwotę będzie jeszcze większa, niż chcieliśmy, nigdy nie zrezygnujmy z rozsądnego zarządzania naszymi finansami. Wziąć kredyt to jedno, a spłacić go, to zupełnie inna kwestia i o tym powinniśmy pamiętać.
 • Trzeba patrzeć przyszłościowo. To, w jakiej sytuacji materialnej jesteśmy teraz, nie znaczy, że tak będzie stale. Zaciągając kredyt musimy wziąć pod uwagę wszelkie aspekty i zdecydować się na takie rozwiązanie, na które będzie nas stać, nawet, jeśli nie wszystko będzie szło idealnie.
 • Sprawdzić należy dokładnie RRSO i łączne koszty kredytu, bo to tylko daje nam możliwość zobaczenia, czy stawiamy na coś, co się nam opłaca i czy nie stracimy na tym zbyt wiele. Im lepsza oferta, tym więcej możemy zyskać.

Zanim podpiszemy umowę i otrzymamy pieniądze, dwa razy zastanówmy się nad tym, czy spłata wraz z odsetkami nie przekracza naszych finansowych możliwości. Na kredyt musi nas być stać, bo to jest najważniejsza wskazówka, jaką każdy kredytobiorca musi mieć na uwadze!

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

 • Nowe
 • Popularne
 • 0 Wzięcie kredytu bankowego z pewnością nie jest zadaniem…
 • 1 Wybierając konkretny bank, w którym chcemy założyć konto…
 • 1 Oferta 10 000 , 20 000 czy nawet…
 • 4 Wzięcie kredytu w banku jeszcze nie tak dawno…
 • 3 Dziś już nawet w banku można otrzymać pożyczkę,…
 • 2 Wszystkie te osoby zainteresowane Kartą Dużej Rodziny, z…
 • 0 Wydawać by się mogło, że oferta 0% jest…
 • 0 Połączenie ze sobą placówki bankowej i sieci telefonii…
 • 0 Wszystkie pożyczki i kredyty gotówkowe dostępne w bankach…
 • 0 Placówki pozabankowe cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów,…
Używamy plików cookie, aby ulepszyć naszą stronę i ułatwić ci jej używanie. Pliki cookie używane do podstawowej obsługi tej strony zostały już ustawione. polityce prywatności. Akceptuję ciasteczka na tej stronie.OK