Kredyt na klik - Pożyczka na dowód w 30s

Dzisiaj jest: Wednesday, 01 December 2021

logo kredyt na klik pl

Pożyczki przez Internet cz. II

II część najważniejszych cech pożyczek i kredytów w wybranych bankach.

6. BNP Paribas

Bank BNP Paribas posiada bardzo atrakcyjną ofertę kredytu gotówkowego, gdyż oferuje on klientom gwarancję najniższego łącznego kosztu kredytu. Oznacza to, że bank przy zachowaniu określonej kwoty kredytu i okresie spłaty jest w stanie zagwarantować klientowi najniższe łączne koszty. Promocja ta jest o tyle korzystna gdyż tak skonturowana oferta nie pozwala na sztuczne zawyżenie kosztów kredytu ubezpieczeniem lub innymi opłatami, gdyż uwzględniane są wszystkie łączne koszty.

porownanie kredytów i pozżyczek cz. II

Ponadto klienci mogą wnioskować o kredyt w wysokości nie przekraczającej 150 tys. zł przy maksymalnym okresie spłaty wynoszącym 7 lat. Oprocentowanie kredytu może wynosi od 6,9%. Według reprezentatywnego przykładu RRSO to zaledwie 11,56%. Pod uwagę wzięto kredyt w wysokości 31 tys. zł spłacany na przestrzeni 60 miesięcy, przy uwzględnieniu 2,9% prowizji oraz kosztów ubezpieczenia.

Przy ocenie zdolności kredytowej bank uwzględnia szeroki wachlarz źródeł dochodów. Mogą to być zarówno dochody uzyskiwane na podstawie umowy o dzieło/zlecenie, emerytury, renty, działalności gospodarczej, rolniczej czy też wynikające z prowadzenia wolnego zawodu. Tak duża liczba uznawanych źródeł dochodów sprzyja zwiększeniu dostępności kredytu. Warto dodać, że kredyt ten zdobył pierwsze miejsce w rankingu Rzeczpospolitej.  

BNP Paribas posiada bardzo atrakcyjną ofertę kredytu gotówkowego, przedstawiona RRSO jest jedną z najniższych wśród analizowanych ofert. Potwierdzają się wiec gwarancje banku odnośnie łącznego najniższego kosztu kredytu. Dodatkowo należy pamiętać iż odnajdując korzystniejszą ofertę niż w BNP Paribas, możemy negocjować warunki żądając obniżenia kosztów. Oferta kredytu gotówkowego w BNP Paribas jest niewątpliwie godna uwagi i głębszego przeanalizowania przez wszystkich klientów którzy są zainteresowani pozyskaniem dodatkowej gotówki na dowolny cel.

7. Plus Bank

Plus Bank posiada w swojej ofercie bardzo atrakcyjny kredyt gotówkowy, umożliwiający wnioskodawcom uzyskać nawet do 80 tys. złotych. Maksymalny okres kredytowania wynosi 8 lat, godne uwagi jest również szeroki zakres dochodów akceptowanych przez bank. Plus Bank przy ocenie zdolności kredytowej bierze pod uwagę zarówno umowy na czas określony jak i nieokreślony, do dochodów wliczane są również przychody z tytułu wynajmu nieruchomości, rent czy emerytur.

Aktualna oferta banku pozwala na uniknięcie płacenia prowizji od przyznania kredytu. Wystarczy jedynie przez cały okres posiadać rachunek rozliczeniowy w Plus Banku na który w każdym miesiącu będzie wpływać minimum 1000 zł, dodatkowo na rachunku tym musi zostać ustanowiona automatyczna spłata rat zaciągniętego kredytu.

RRSO kredytu gotówkowego w Plus banku wynosi tylko 9,3%. Przy wyliczaniu RRSO uwzględniono roczny kredyt w wysokości 10 tys. zł przy zmiennym oprocentowaniu na poziomie 8%. Tak niskie oprocentowanie jest dostępne dla klientów z płynnym zabezpieczeniem.

Wniosek kredytowy może zostać złożony w każdej placówce Plus Banku, a także telefonicznie. Można również pozostawić swój numer telefonu, na który oddzwoni konsultant banku.

Podsumowując oferta kredytu gotówkowego w Plus Banku na tle innych banków w Polsce wypada bardzo atrakcyjnie. Bazując na reprezentatywnych przykładach wysokości RRSO Plus Bank plasuje się na pierwszym miejscu pod względem najniższej rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania kredytu. Należy pamiętać, że jest to tylko przykład zaprezentowany przez bank, jednak w porównaniu z ofertami przedstawionymi przez inne analizowane banki wypada on najkorzystniej.

8. Meritum Bank

Meritum Bank reklamuje swój produkt kredytowy zapewniając klientów o 0% oprocentowaniu kredytu przez cały okres trwania umowy. Promocja dotyczy kredytów do 25 tys. zł zaciągniętych na okres nie dłuższy niż 3 lata. Niestety zbyt atrakcyjne oferty zazwyczaj w ogóle takimi nie są, w zamian oprocentowania kredytu klient jest obciążony bardzo wysoką prowizją na poziomie 20% od wysokości kredytu. Ponadto kredytobiorca jest również zobowiązany do wykupienia szerokiego zakresu ubezpieczeń, co również znacznie podwyższa łączne koszty kredytu.

Biorąc pod uwagę wszystkie koszty związane z zaciągniętą pożyczką RRSO wynosi aż 37,58%. Przykład reprezentatywny został wyliczony dla kredytu na okres 36 miesięcy w kwocie 3439,44 zł. Uwzględniono 0% oprocentowanie, prowizję w wysokości 20%, a także koszty ubezpieczeń które w tym wypadku wyniosły 606zł.

Bank nie umożliwia składania internetowych wniosków o kredyt, wszystkie osoby zainteresowane ofertą muszą udać się do oddziału banku, lub też skontaktować się z pośrednikiem oferującym usługi Meritum Bank.

Meritum Bank próbuje przyciągnąć klientów brakiem oprocentowania kredytu, niestety jest to wyłącznie tani chwyt marketingowy gdyż bank nadrabia to bardzo wysoką 20% prowizją. Wysokie koszty uzyskania środków przekładają się również na RRSO przedstawione przez bank która wynosi aż 37,58% ( dla przykładu Plus Bank reklamuje się RRSO na poziomie 9,3%). Pomimo iż na pierwszy rzut oka promocyjna oferta Meritum Banku może zachęcać, w praktyce nie jest ona tak korzystna jak przestawiają to reklamy.

9. PKO BP

Bank PKO BP mocno promuje swój kredyt gotówkowy o nazwie „Miniratka”. Pożyczka może zostać zaciągnięta na kwotę do 150 tys. zł przy czym maksymalny okres spłaty wynosi 8 lat. Kwota kredytu może zostać wykorzystana na dowolny cel konsumpcyjny, od niedawna oferta Miniratka może również posłużyć jako forma konsolidacji posiadanych zobowiązań.

RRSO wynosi 30,86% przy założeniu oprocentowania zmiennego w wysokości 15,99 % oraz kosztach prowizji na poziomie 406 zł. Łączna kwota pożyczki na okres 60 miesięcy to 11 901 zł. Do kosztów kredytu należy dodatkowo doliczyć blisko 2600 zł związanego z ubezpieczeniem.

Wniosek o kredyt może zostać złożony za pośrednictwem wszystkich dostępnych kanałów dostępu. Klient może osobiście udać się do jednej z licznych placówek banku, złożyć wniosek przez internet lub też za pośrednictwem telefonu porozmawiać z pracownikiem banku.

Pomimo iż PKO BP jest jednym z popularniejszych banków (zwłaszcza wśród nieco starszych osób) jego oferta kredytowania nie należy do najatrakcyjniejszych na rynku. RRSO na poziomie 30,86%  sprawia iż bank znalazł się w grupie o najwyższej rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. Jeśli wiec zależy nam na maksymalnym obniżeniu kosztów pozyskania kapitału warto rozejrzeć się za ofertą innych banków.

10. GetinBank

Kredyt gotówkowy w GetinBanku umożliwia uzyskanie kredytobiorcom  do 150 tys. zł. Pozyskana kwota może zostać spłacona w okresie nie dłuższym niż 7 lat. Ze względu na charakter zobowiązania klient ma pełną dowolność co do przeznaczenia uzyskanej kwoty, bank nie ingeruje w wykorzystanie przyznanych środków.

Bank oferuje program partnerski polegający na poleceniu przez klientów kredytu swoim znajomym. Za każdą poleconą osobę klient uzyskuje 100 zł (maksymalnie w ten sposób można uzyskać kwotę 700 zł). W programie tym zyskuje również osoba, które decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania, gdyż ona również otrzymuje w prezencie 100 zł.

RRSO kredytu w GetinBanku wynosi 18,4%, reprezentatywny przykład został oparty na następujących warunkach umowy kredytowej: pożyczka w wysokości 18 tys. zł, oprocentowanie 16%, prowizja 2,49%, okres kredytowania 73 miesiące.

Złożenie wniosku kredytowego odbywa się w placówce bankowej, procedury  związane z przyznaniem środków zostały ograniczone do minimum w związku z czym już w przeciągu jednej wizyty można spełnić wszystkie wymagane formalności. Należy pamiętać jednak o zabraniu ze sobą wszystkich niezbędnych dokumentów (między innymi zaświadczenie o dochodach i dokument tożsamości).

Oferta banku może zainteresować stosunkowo niską prowizją za przyznanie kredytów, mimo tego jednak RRSO na poziomie 18,4% nie należy do najniższych na rynku. Bank nie ujawnia informacji o oprocentowaniu, więc aby poznać szczegóły oferty należy poddać się ocenie zdolności kredytowej, być może po dokonaniu takiej oceny GetInBank jest w stanie zaoferować korzystniejsze warunki kredytowania.

11. Raiffeisen Polbank

Bank Raiffeisen Polbank posiada w swojej ofercie kredytowej „Kredyt na Miarę”, produkt ten pozwala uzyskać wnioskodawcy do 100 tys. zł przy umowie na maksymalnie 8 lat. Nominalne oprocentowanie kredytu waha się w przedziale od 12,9% do 15,9% w zależności od kwoty kredytu, formy zabezpieczenia i oceny zdolności kredytowej. Kredyty do 5 tys. zł mogą zostać przyznane bez żadnych zabezpieczeń.  Środki uzyskane za pośrednictwem banku mogą zostać wykorzystane na dowolny cel konsumpcyjny.

RRSO kredytu w Raiffeisen Polbank wynosi 17,38%, przy założeniu zobowiązania w wysokości 15 750 zł oraz rozłożeniu spłaty na 63 miesiące. Przy szacowaniu RRSO przyjęto oprocentowanie nominalne na poziomie 13,9 % oraz koszty związane z prowizją za przyznanie kredytu w wysokości 750 zł.

Osoby zainteresowane usługami Raiffeisen Polbank mają możliwość złożenia wniosku o kredyt w każdym oddziale banku. Ponadto wniosek może zostać złożony również za pośrednictwem internetu czy też rozmowy telefonicznej z konsultantem banku.

Oferta banku zachęca możliwością zwolnienia wnioskodawcy z prowizji od przyznania kredytu. Ze względu na fakt że prowizja ta jest dość znaczącym elementem łącznych kosztów kredytu warto porównać kredyt gotówkowy Raiffeisen Polbank z innymi bankami gdyż może się okazać, że brak kosztów prowizji zadecyduje o wyborze właśnie tej oferty.

12. Bank Śląski

Oferta kredytowa ING Banku Śląskiego charakteryzuje się bardzo wysoką kwotą pożyczki sięgającą aż 160 tys. zł.  Okres kredytowania jest porównywalny z innymi bankami i wynosi maksymalnie 8 lat. Oprocentowanie nominalne kredytów gotówkowych zaczyna się od 13%, natomiast RRSO dla przykładowej pożyczki wynosi 26,10%. Rzeczywista Roczna Stopa oprocentowania obejmuje wszelkie koszty związane z danym zobowiązaniem. W tym wypadku jest to pożyczka w wysokości 2 338 zł przy umowie na 20 miesięcy. Uwzględnione oprocentowanie nominalne wynosi 14%, należy również pamiętać o uwzględnieniu kosztów prowizji (70,14zł) oraz kosztów ubezpieczenia kredytu (126,20 zł).

Stali klienci banku, którzy co najmniej połowę wnioskowanej kwoty kredytu przeznaczą na konsolidację zobowiązań w innych bankach mogą liczyć na całkowite zwolnienie z kosztów prowizji.

ING Bank Śląski oceniając zdolność kredytową klientów uwzględnia szeroki zakres otrzymywanych dochodów nie ograniczając się jedynie do umowy o pracę, renty czy też emerytury. Bank uwzględnia wszelkie umowy cywilno prawne, przychody związane z najmem czy dzierżawą, a także wszelkiego rodzaju kontrakty.

Osoby zainteresowane pożyczką mogą pozostawić swój numer na stronie internetowej banku lub odwiedzić stacjonarną placówkę ING Banku Śląskiego. Osoby będące już klientami banku które posiadają dostęp do ING BankOnLine mogą złożyć wniosek o kredyt logując się do swojego konta.

Kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim nie jest wyróżniającą ofertą na polskim rynku bankowym. RRSO na poziomie 26,10% nie lokuje banku w ścisłej czołówce, a pozostałe parametry nie wyróżniają się niczym szczególnym z porównaniu z innymi bankami. Uwagę może zwrócić jedynie możliwość zwolnienia z prowizji dla klientów ING Banku Śląskiego.

13. mBank

W ofercie kredytu gotówkowego w mBanku możemy pozyskać do 150 tys. zł przy umowie nie dłuższej niż na okres 7 lat. Kredytobiorca ma możliwość zawieszenia spłaty rat kapitałowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiąca. Kredytobiorca jest również zobowiązany ubezpieczyć swoje zobowiązanie korzystając z jednego z trzech dostępnych pakietów ubezpieczeń. Koszty ubezpieczenia wahają się w przedziale 0,096%-0,202% w skali roku od kwoty kredytu. Różnice w wysokości kosztów ubezpieczenia są zależne od wybranego pakietu. Warto jednak dodać, że klient nie jest obciążany żadnymi opłatami związanymi z wcześniejszą spłatą kredytu. Pozostałe koszty pożyczki gotówkowej w mBanku opierają się o oprocentowanie nominalne wahające się w przedziale 10,10% do 16,00% oraz prowizję od udzielenia kredytu w wysokości 0%-9%.

RRSO wynosi 23,74% dla kredytu 9662,81 zł oraz spłacie w 36 miesięcznych ratach, przy uwzględnieniu oprocentowania 12,29%, prowizji 5% oraz najwyższego pakietu ubezpieczeń którego koszt wynosi 0,202% rocznie od kwoty kredytu.

Ocena konkurencyjność oferty mBanku jest dość trudna gdyż parametry kredytu są w dużej mierze uzależnione od zdolności kredytowej danego klienta. Porównując jednak RRSO które wynosi blisko 24% sprawia że pod tym względem można znaleźć przynajmniej kilka atrakcyjniejszych ofert kredytu gotówkowego.

14. BOŚ

BOŚ oprócz atrakcyjnych lokat bankowych posiada również konkurencyjną ofertę produktów kredytowych. Obecnie bank oferuje promocję na kredyt gotówkowy polegającą na obniżeniu oprocentowania nominalnego do zaledwie 6%. Warunkiem skorzystania z promocji jest posiadanie (bądź utworzenie) rachunku rozliczeniowego i utrzymywaniu na nim miesięcznych wpływów nie mniejszych niż 1000 zł (wpływy muszą pokryć ratę kredytu oraz koszt prowadzenia rachunku). Kredyt gotówkowych w BOŚ pozwala kredytobiorcy na uzyskanie kwoty do 50 tys. zł. W porównaniu z ofertami innych banków kwota ta jest stosunkowo niska, należy jednak pamiętać że większość kredytów gotówkowych opiewa na kilka lub kilkanaście tysięcy, więc ograniczenie maksymalnej kwoty kredytu do 50 tys. (inne banki około 150 tys. zł) nie jest wielką przeszkodą.

RRSO w BOŚ wynosi 15,64%. Reprezentatywny przykład obejmuje kredyt gotówkowy na kwotę 14 tys. zł przy 40 miesięcznych ratach. Do kosztów kredytu zostaje wliczona 6% prowizja oraz oprocentowanie oparte o stopę procentową WIBOR 6M oraz marżę banku w wysokości 8 punktów procentowych.

Zaletami pożyczki gotówkowej w Banku Ochrony Środowiska jest promocyjne oprocentowanie nominalne na poziomie 6% (oferta ważna do końca sierpnia 2014) oraz stosunkowo długi okres kredytowania. BOŚ umożliwia zaciągnięcie kredytu nawet na okres 10 lat, wśród analizowanych banków tylko Bank Pocztowy oferował dłuższą umowę (max 12,5 roku).

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

 • Nowe
 • Popularne
 • 0 Wzięcie kredytu bankowego z pewnością nie jest zadaniem…
 • 1 Wybierając konkretny bank, w którym chcemy założyć konto…
 • 1 Oferta 10 000 , 20 000 czy nawet…
 • 4 Wzięcie kredytu w banku jeszcze nie tak dawno…
 • 3 Dziś już nawet w banku można otrzymać pożyczkę,…
 • 2 Wszystkie te osoby zainteresowane Kartą Dużej Rodziny, z…
 • 0 Wydawać by się mogło, że oferta 0% jest…
 • 0 Połączenie ze sobą placówki bankowej i sieci telefonii…
 • 0 Wszystkie pożyczki i kredyty gotówkowe dostępne w bankach…
 • 0 Placówki pozabankowe cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów,…
Używamy plików cookie, aby ulepszyć naszą stronę i ułatwić ci jej używanie. Pliki cookie używane do podstawowej obsługi tej strony zostały już ustawione. polityce prywatności. Akceptuję ciasteczka na tej stronie.OK